Достапни линкови

Западен Балкан напред!


Западен Балкан напред!
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Атлантскиот совет во својот последен документ за новата американска стратегија за Западен Балкан ја става Русија во фокусот на мешањето во стратешките определби на Македонија, БиХ и Косово и предупредува дека ако ситуацијата во регионот се сфати погрешно, веќе утре ќе има сериозна криза.

XS
SM
MD
LG