Достапни линкови

Хибридни пакости од Москва за Скопје


Хибридни пакости од Москва за Скопје
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Американскиот министер за одбрана Џејмс Матис рече дека поаѓа кон Македонија загрижен поради можни „руски пакости“ за мешање во референдумот. Според странски и домашни аналитичари и политиколози, тие политички пакости на Москва во Македонија се дел од руската хибридна војна против НАТО и ЕУ.

XS
SM
MD
LG