Достапни линкови

Русија ќе ги разгорува актуелните тензии во Македонија за да ги запре НАТО и ЕУ


Русија ќе ги разгорува актуелните тензии во Македонија за да ги запре НАТО и ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Дел од аналитичарите и политичарите предупредуваат дека Москва ќе се обиде да го запре зачленувањето на Македонија и регионот во НАТО и ЕУ за да го запре нивното ширење, и дека то ќе се обиде да го направи со разгорување на постоечките тензии, па дури и со дестабилизација на целиот регион

XS
SM
MD
LG