Достапни линкови

Руска пропаганда во Македонија како штит од НАТО и ЕУ


Руска пропаганда во Македонија како штит од НАТО и ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Русија не мирува и се обидува да ги користи дезинформирањето и пропагандата, особено на социјалните мрежи. Еден од инструметите е и заплашувањето, а ги минимизира и вредностите што ги нуди Запад, велат аналитичари.

XS
SM
MD
LG