Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачно


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во југозападните делови ќе има локална појава на краткотарен пороен доќд и ретки грмежи. Максималната температура ќе се движи од 23 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG