Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со слаб ветер


Временска прогноза - сончево

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност, поинтенизвна на североистокот, а ќе има слаб претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 15 степени, а дневната од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб претежно североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 35 степени.

XS
SM
MD
LG