Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ предизвикува тензии со прифаќањето на платформата


ВМРО-ДПМНЕ лого.

Прифаќањето на платформата од Тирана од страна на СДСМ предизвикува тензии и сериозна загриженост меѓу граѓаните, вклучително и кај членови и гласачи на СДСМ кои се чувствуваат измамени, соопшти ВМРО-ДПМНЕ во реакција на изјавата на потпретседателката на партијата Радмила Шеќеринска.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДСМ го кријат договорот затоа што содржел елементи спротивни на националните и државни интереси. Оттаму порачуваат наместо Шеќеринска да ја омаловажува државата и македонскиот народ кај странски претставници подобро ќе било да седне и да се обиде да стори нешто корисно за државата.

XS
SM
MD
LG