Достапни линкови

"Случајни" фотографии од министерот Амети во градски автобус


Архивска фотографија-Протест против загадувањето во Скопје

Министерот за животна средина Башким Амети, ден по изјавата за медиумите, дека никој нема да му кажува дали и колку ќе се вози со неговиот автомобил, сепак тргна на работа со автобус.

Амети кој од новинарите беше прашан зошто и тој како и другите на кои им препорачува, не користи јавен превоз за намалување на загаденоста на воздухот одговори „Нема вас да ве прашам дали и колку ќе се возам со автомобилот”

По изјавата , дел од провладините медиуми блиски до ДУИ објавија „случајни” фотографии од министерот за животна средина Амети додека се вози во градскиот автобус, посочувајќи ја „одговорноста на министерот за животната средина и загадувањето

XS
SM
MD
LG