Достапни линкови

Почуствуван земјотрес во југоисточна Македонија


Архивска фотографија

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Во останатите делови на Македонија земјотресот е почувствуван со интензитет од три до четири степени. Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4,7 степени според Рихтрероватра скала

XS
SM
MD
LG