Достапни линкови

Средба меѓу Обама и Путин


Американскиот претседател Барак Обама и рускиот претседател Владимир Путин се сретнаа на маргините на состанокот на Г20 во Кина. Деталите од нивните разговори, како што е соопштено, ќе бидат објавени во текот на денов. Една од темите, според новинските агенции, била ситуацијата во Сирија откако американските и руските претставници претходно не успеаа да договорат прекин на огнот.

XS
SM
MD
LG