Достапни линкови

Претставници на партиите на средба со амбасадорите на САД и ЕУ


Претставници на четирите најголеми политички партии попладнево разговараа со амбасадорите на САД и ЕУ, Џес Бејли и Оаиво Орав. На разговорите учествувале Радмила Шекеринска од СДСМ, Никола Тодоров од ВМРО – ДПМНЕ, Артан Груби од ДУИ и Имер Алиу од ДПА, со цел да биде организирана лидерска средба посветена на излезот од политичката криза.

XS
SM
MD
LG