Достапни линкови

Кундерс-СЈО треба слободно да ја изврши својата работа


Министерот за надворешни работи на Холандија Берт Кундерс кој престојува во работна посета на Македонија изјaви дека договорот од Пржино е многу важен и оти важно е целосно да се спроведе. Европа го поддржува тој договор, е пораката што денеска ја упати до политичките лидери министерот за надворешни работи на Кралството Холандија,

Тој нагласи дека ја поддржуваат и работата на Специјалниот јавен обвинител.

– Таа треба да биде слободна да ја изврши својата работа. Сите треба да си помогнеме меѓусебно, рече шефот на холандската дипломатија.

XS
SM
MD
LG