Достапни линкови

Доналд Трамп води меѓу републиканските кандидати


Доналд Трамп

Кандидатот за номинација на Републиканската партија за претседателската трка во Соединетите држави Доналд Трамп во овој момент ја има најголемата поддршка од сите други кандидати на оваа партија. Пред еден месец тој имал 27,5 насто поддршка од републиканците, додека сега анкетите покажуваат дека таа поддршка е 31 насто. Најблиску до него е кандидатот Тед Круз кој има 18 проценти помалку од Трамп.

XS
SM
MD
LG