Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер поизразен кон источните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

XS
SM
MD
LG