Достапни линкови

Обама нареди распоредување 300 војници во Камерун


Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама го информира Конгресот дека испраќа 300 американски војници во Камерун за да се борат против исламските милитанти на Боко Харам во таа африканска земја. Се наведува дека тоа е дел од пошироките напори да се спречи ширењето на Боко Харам и на другите екстремистички групи во Западна Африка.

XS
SM
MD
LG