Достапни линкови

Меркел-Поглавјата за Србија зависат од односот со Косово


Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека отворањето на преговарачките поглавја на Србија со ЕУ, се поврзува со напредокот во односите Белград-Приштина . Таа пред претстојната посета на Белград во наредната недела порача и дека има уште многу работа, но постојат навистина добри знаци, при што притискаат процесот да се забрза.

XS
SM
MD
LG