Достапни линкови

Уапсен украински банкар во Германија


Германските власти соопштија дека го уапсиле украинскиот банкар Борис Тимонкин по потерница на Интерпол за финансиски криминал во неговата земја. Тој бил уапсен на аеродромот во Берил откако пристигнал со лет од Истанбул. Според германската полиција, 63 годишниот Тимонкин е обвинет дека ја оштетил Украина за 281 милион евра. Украинското министерство за внатрешни работи соопшти дека налогот за негово апсење бил издаден минатиот месец.

XS
SM
MD
LG