Достапни линкови

Иванов на средбата на Европската група на Трилатералната комисија


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе учествува на 38-та средба на Европската група на Трилатералната комисија. Се очекува тој да оствари средба и со српскиот премиер Александар Вучиќ. Според најавите, Иванов ќе се обрати пред најголемите светски и европски банкари и индустријалци, како и поранешни и сегашни политичари, кои учествуваат на Трилатералната комисија, која првпат се организира во Србија.

XS
SM
MD
LG