Достапни линкови

Лажна тревога - Нема ебола во Македонија


Британскиот државјанин, кој почина во четвртокот на Инфективната клиника во Скопје, немал ебола, потврдија на прес конференција од Министерството за здравство. Резултатите што пристигнале од лабораторијата во Германија покажале дека починатиот не бил заразен со смртоносниот вирус.

XS
SM
MD
LG