Достапни линкови

Починатиот Британец не престојувал во земји во кои има ебола


Британскиот државјанин кој почина во четвртокот на Инфективната клиника во Скопје и за кој постоеше сомнеж дека е заразен со ебола, не престојувал во земји во кои ја имаа оваа болест, соопштија од Министерството за здравство. Тие за доцна попладне најавија дека ќе ги објават резултатите што ќе пристигнат од лабораторијата во Германија.

XS
SM
MD
LG