Достапни линкови

Петмина загинати во самоубиствени бомбашки напади во Ирак


Властите во немирната провинција Анбар во Ирак соопштија дека најмалку пет лица се убиени во два напади извршени од бомбаши самоубијци на контролни пунктови пред владини згради во градот Рамади. Меѓу загинатите има војник и полицаец. Безбедносните сили и сојузничките племиња во провинцијата Анбар се обидуваат да ги поразат сунитските милитанти кои ја зазедоа Фалуџа и делови од Рамади околу Нова година.
XS
SM
MD
LG