Достапни линкови

Убиени милитанти во Северен Кавказ


Руските безбедносни сили соопштија дека убиле неколкумина милитанти во регионот на Северен Кавказ. Станува збор за три поединечни ициденти во кои безбедносните сили, како што се наведува во соопштението, биле цел на напади по што тие возвратиле.
XS
SM
MD
LG