Достапни линкови

Во Сочи разговори Путин Јанукович


Виктор Јанукович
Претседателите на Русија и на Украина Владимир Путин и Виктор Јанукович денеска во Сочи воделе разговори за трговски и економските односи меѓу двете земји, соопшти Кремљ. Јанукович пристигна во Сочи по официјалната посета на Кина. Во меѓувреме, во Украина продолжуваат демонстрациите против владината одлука да се откаже од потпишувањето на Спогодбата за асоцијација со Европската унија.
XS
SM
MD
LG