Достапни линкови

Груевски во посета на Романија


Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, во чиј состав се и министрите за надворешни работи и за транспорт и врски, Никола Попоски и Миле Јанакиески, денеска и утре престојува во посета на Романија.
За време на посетата, премиерот Груевски ќе учествува на Самитот на шефови на влади на Кина и земјите од Централна и Источна Европа, а ќе оствари и повеќе билатерални средби, јави известувачот на МИА.
За денеска е најавена тет а тет средба со премиерот на Романија Виктор Понта.
XS
SM
MD
LG