Достапни линкови

Приведени навивачи на мечот Шиник Јарослав - Спартак Москва


Илустрација: Навивачи на Спартак Москва.
Руската полиција приведе фудбалски навивачи на стадионот во градот Јарослав за време на натпреварот на домашниот Шиник Јарослав против Спартак од Москва. До судирите меѓу двете групи дошло на делот каде што биле сместени гостинските навивачи. Сè уште не е познато дали против уапсените ќе бидат покренати обвинувања.
XS
SM
MD
LG