Достапни линкови

Времето сончево и малку потопло


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Долж Повардарието и во источните делови од земјава ветерот постепено ќе се засилува.
Утринската температура се движи од три до 13, а дневната ќе биде од 21 до 28 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до осум и дневна до 25 степени.

До крајот на неделава времето ќе биде стабилно и суво, со пораст на дневната температура на воздухот. Особено топло и сончево ќе биде утре и в четврток, кога температурата ќе се движи од 23 до 31 степен.
XS
SM
MD
LG