Достапни линкови

Самоубиствен напад врз полициска станица во Ирак


Илустрација.
Најмалку четворица ирачки полицајци загинаа, а еден е ранет во самоубиствен бомбашки напад врз полициска станица во градот Баиџи на 180 километри северно од Багдад. Напаѓачите влегле во комплексот и отвориле оган врз полицијата, а кога стигнало засилувањето, самоубијците ги активирале своите експлозиви. Сè уште никој не презеде одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG