Достапни линкови

Кери - без закана со сила Сирија нема да соработува


Американскиот државен секретар Џон Кери пред членовите на Конгресот изјави дека администрацијата на Обама е подготвена да го разгледа рускиот предлог за ставање под меѓународна контрола на сириското хемиско оружје но дека тоа не може чекањето да биде вечност.
Сведочејќи пред Комисија за воените служби, Кери ги повика пратениците да овластат воени напади врз Сирија бидејќи без закана на сила, Сирија нема да соработува.
XS
SM
MD
LG