Достапни линкови

Избори во Пакистан


Жителите на Пакистан гласаат на избори денеска. Се гласа за 40 мандати во федералните и провинцијалните институции во услови на засилени мерки за безбедност. Според државната изборна комисија, се очекува повеќе од 5 милиони лица да изезат на гласање на изборите за 15 пратенички места и за 26 места во провинцијалните парламенти.
XS
SM
MD
LG