Достапни линкови

В недела затворени амбасадите на САД во муслиманските земји


U.S. - Department of State logo
Официјален Вашингтон соопшти дека в недела ќе ги затвори американските амбасади и конзулати во муслиманските земји откако било добиено предупредување за потенцијална опасност. Стејт департментот прецизира дека станува збор за чекор на претпазливост и оти некои претставништва би можело да бидат затворени неколку денови. Затворањето на амбасадите е во муслиманските земји, бидејќи неделата е работен ден. Во другите земји американските претставништва се затворени, со оглед на тоа што во неделите не се работи.
XS
SM
MD
LG