Достапни линкови

Американско безпилотно летало слета на носач на авиони


Илустрација
Американски безпилотен воен авион успешно слетал на носач на авиони. Експерименталниот безпилотен авион полетал од воздушната база во Мериленд и по еден час лет, слетал на носачот на авиони Џорџ Буш. Адмирал Мет Винтер оцени дека станува за историски ден, бидејки пилотите со години се обучуваат за слетување на носачи на авиони.
XS
SM
MD
LG