Достапни линкови

Најмалку 6 повредени на границата меѓу Србија и Косово


.
Најмалку 6 албанци се ранети при престрелките со српската поилиција на границата меѓу Косово и Србија, јавуваат белградските медиуми.
До судирот дошло во атарот на село Боровец во општина Куршумлија кога група вооружени албанци ја минало границата за да сечат дрва.
XS
SM
MD
LG