Достапни линкови

Немири во Египет, три жртви


Немирите во Египет
Три лица загинале во Египет за време на насилството пред одржувањето на опозициските протести против претседателот Мохамед Морси. Според извештаите две лица биле убиени во Алекандрија, меѓу кои и еден млад Американец кој бил избоден до смрт при судирите на противниците и поддржувачите на Морси. Третото лице загинало при немирите во Порт Саид.
САД најавија евакуација на дел од персоналот во амбасадата во земјата и ги предупредија нивните државјани да не патуваат во Египет.
XS
SM
MD
LG