Достапни линкови

Речиси цела Сирија е исклучена од интернет


Сирија е речиси целосно исклучена од интернет.
Глобалните компании, како Гугл, наведуваат дека исклучувањето почнало синоќа. Експертите сметаат дека е речиси невозможно да се утврди што се случило доколку некој не ја презеде одговорноста.
Во Сирија и есента имаше дводневен испад од интернетот.
XS
SM
MD
LG