Достапни линкови

Конгрес на новата германска партија


Новата германска антиевропска партија денеска ќе го одржи својот прв Конгрес во Берлин. Партијата Алтернатива за Германија е предводена од академици и бизнисмени и се залага за враќање на германската марка.
XS
SM
MD
LG