Достапни линкови

Загинал полицаец од мисијата на ЕУ во Сирија


Еден полицаец од делегацијата на Европската Унија во Сирија вчера бил убиен при ракетен напад во предградие на Дамаск, соопшти денеска шефицата за надворешна политика Кетрин Ештон. Ахмад Шихадех загинал помагајки им на луѓето во предградието Дераја, каде што живеел, соопшти Ештон.
XS
SM
MD
LG