Достапни линкови

ЕУ очекува надлежните органи да ги смират тензиите во земјата


Портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, Петер Стано
Портпарол на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, Петер Стано изјави дека е жално што во Македонија се случиле неодамнешните инциденти. Според Стано, како што пренесе МИА, ЕУ е загрижена од влошување на ситуацијата и очекува лидерите на заедниците и надлежните органи да ги превземат сите неопходни активности за да се избегне влошување на тензиите.
XS
SM
MD
LG