Достапни линкови

Продолжуваат напорите за прекин на огнот во појасот Газа


Израелски тенкови на границата на појасот Газа
Напорите за прекин на огнот меѓу израелските сили и милитантите во појасот Газа продолжуваат и натаму. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун денеска ќе разговара со египетскиот претседател Мухамед Морси во Каиро.
Египет се обидува да стави крај на насилството, при кое во изминатите шест дена загинаа 100 Палестинци и тројца Израелци.
XS
SM
MD
LG