Достапни линкови

Турски воен авион во грчки воздушен простор


Турски воен авион вчера прелетал преку грчкиот остров Лезбос со што го нарушил воздушниот простор на Грција, соопшти Генералштабот на грчката армија. Се прецизира дека турскиот авион во грчкиот воздушен простор летал шест минути и бил пресретнат од грчки воени авиони. Ова е третпат годинава турски воен авион да го нарушува грчкиот воздушен простор.
XS
SM
MD
LG