Достапни линкови

Бубрег на „црно“ во Украина чини 10 илјади долари


Украинската безбедносна служба соопшти дека е упасена група на луѓе кои се сомничат за трговија со човечки бубрези. Во соопштението е наведено дека групата оперирирала во последниве две години и досега продале бубрези од седум Украинци кои за тоа добивале по 10 илјади долади за еден бубрег. Водачот на групата 34 годишен маж бил уапсен со двајца осомничени препродавачи на аеродром во Киев.
XS
SM
MD
LG