Достапни линкови

Селекторот на македoнската фудбалска репрезентација Џин Тошак поднесе оставка на функција. Причина за оставката е тоа што Тошак увидел дека не е подготвен да одговори на барањата на новиот претседател на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски. Од ФФМ соопштија дека договорот со Тошак ќе биде спогодбено раскинат. Новиот претседател на ФФм побарал од Тошак почесто да присуствува во Македонија за да може да има увид што се случува во македонскиот фудбал и одблизу да влијае на подобрување на состојбите во македонскиот фудбал.
XS
SM
MD
LG