Достапни линкови

Успешно лансирана руска ракета


Од вселенската станица Бајконур во Казахстан денеска успешно е лансирана руска ракета која во себе содржи неколку мали сателити за истражување. Меѓу сателитите се германскиот ТЕТ-1, како и белоруски и канадски сателити.
XS
SM
MD
LG