Достапни линкови

Новиот премиер да нареди истрага за корупција, бара судот во Пакистан


Ража Первез Ашраф
Врховниот суд во Пакистан му дадоа рок од две недели на новиот премиер да се изјасни дали ќе побара од Шведските власти повторно да го отворат случајот за корупција против претседателот Асиф Али Зардари. За сега не е јасно како ќе реагира премиерот Ража Первез Ашраф, кој е високорангиран член на партијата на претседателот. Политичката партија останува на ставот дека шефот на државата има имунитет додека ја врши функцијата.
XS
SM
MD
LG