Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето во Македонија претпладнево е сончево со умерена облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места e можна и појава на град. Температурата се движи од 27 до 34 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG