Достапни линкови

Цената на нафтата најниска за седум месеци


Цената на нафтата продолжи да опаѓа зошто оваа година се очекува вишок на светскиот пазар.Референтната американска нафта на Њујоршката берза поефтини за 1,17 долари по барел и на крајот од работниот ден вчера достигна најниска цена за седум месеци од 92,81 долар за барел.Цената на нафтата падна за речиси 13 проценти.
XS
SM
MD
LG