Достапни линкови

Екс-министерот од Либија се удавил, покажа аутопсијата


Шукри Ганем
Австриската полиција соопшти дека аутопсијата на поранешниот министер за нафта на Либија открила дека Шукри Ганем се удавил. Портпаролот на полицијата Роман Хашлингер дополни дека резултатите од аутопсијата не покажале траги од насилство. Телото на Ганем беше пронајдено во неделата во водите на реката Дунав во главниот град на Австрија во близина на резиденцијата на екс-министерот.
XS
SM
MD
LG