Достапни линкови

Сириските власти го прифатија планот за мир на Анан


Медијаторот за Сирија Кофи Анан
Потпаролот на медијаторот на ОН и Арпаската лига за Сирија Ахмад Фавзи изјави дека сириските власти го прифатиле планот на Кофи Анан за ставање крај на конфликтот. Планот на Анан повикува на итен прекин на насилството, пристап на хуманитарните организации во загрозените подрачја и воспоставување на дијалог меѓу владата и опозицијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG