Достапни линкови

Венизелос оптимист за одобрувањето на кредитот на Грција


Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос
Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос изјави денеска дека е оптимист за одобрувањето на вториот пакет финансиска помош за неговата земја. Венизелос ја даде изјавата во Брисел пред состанокот на министрите за финансии на земјите од еврозоната на кој треба да донесат одлука дали ќе го одобрат кредитот на Грција во износ од 130 милиони евра.
XS
SM
MD
LG