Достапни линкови

Министерот Попоски во посета на Европскиот парламент


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски е во дводневна работна посета на Европскиот парламент за време на одржувањето на пленарната седница во Стразбур. Министерството за надворешни работи соопшти дека посетата е дел од активностите за унапредување на дијалогот со Европскиот парламент, што е од особено значење во однос на усвојувањето на Резолуцијата за напредокот на Македонија за 2011 година на пленарната сесија во март оваа година.
Предвидено е Попоски да има средби со повеќе европратеници.
XS
SM
MD
LG