Достапни линкови

Обама за прв пат во живо ќе одговара на прашања на интернет


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама вечерва за прв пат во живо ќе одговара на прашања од граѓаните на веб страната Јутјуб и на социјалната мрежа Гугл + .
Според соопштението на Белата куќа прашањата биле поднесени и избрани од преку 225 илјади луѓе на Јутјуб.
Обама планира да зборува и за неговото годишно обраќање, кое беше фокусирано на отварање нови работни места и развој на економијата во земјата.
XS
SM
MD
LG